9. kolo ST extraligy v hokeji mužov

27.09.2005 Celý región

HK Tatravagónka ŠKP Poprad - Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)\r\ngóly: 9. Haščák, 24. Žemlička, 50. Pavličko – 36. Jánoš
vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Škovira (Poprad) na 10 min za narazenie zozadu, Jánoš (Slovan) na 10 min za napadnutie hlavy a krku
rozhodovali: J. Konc - Kubuš, Mášik
5363 divákov

Súboje týchto súperov mali vždy hokejový náboj. Domáci bez Krotáka, Piataka a Martina Segľu sa bez pokory sa pustili do Slovana, ktorý v prvej 20-minútovke nevytvoril nič svetaborného. Prevažne sa hralo pred jeho bránkou a keby prehrával vyšším rozdielom, musel by si sám spytovať svedomie. A tak iba premierový gól juniora Haščáka bol jediným vyjadrením prevahy domácich. Po prestávke sa Bratislavčania väčšmi osmeľovali pred Kožuchom, kamzíkov akoby to neprekvapilo a Žemličkom, ktorý v prvých minútach zápasu gólovo neuspel, zvýšili na 2:0. Kŕčovitosť Slovana sa miestami snúbila s brejkami, ktoré Kožucha neprekvapili. V presilovke o jedného hráča napokon hostia Jánošom znížili. Na začiatku 49. min po zhluku v rohu opustil Kuľha ľad na nosítkach. Po polminúte slovanista Jánoš dostal trest na 2+10 min za udretie súpera do hlavy a jeho počin Pavličko potrestal tretím gólom. Vystupňujúce úsilie Bratislavčanov zostalo bez efektu a diváci opäť tlieskalo.

Vladimír Klinga, asistent trénera Popradu: \"V prvej tretine sme boli lepší, kombinovali sme a boli sme najmä pohybliví. V strednej časti sme sa dali zbytočne vylúčiť, čím nás súper pribrzdil. V záverečnej časti sme kontrolovali stredné pásmo, dali gól z presilovky a do konca hry zápas kontrolovali. \"
Josef Augusta, tréner Slovana: \"Víťazstvo domácich je zaslúžené. Úvodnú časť sme hrali ustráchane, pod vplyvom zápasu v Nitre. Potom sme hru vyrovnali a padol aj kontaktný gól. Rozhodlo zbytočné Jánošovo vylúčenie v čase, keď sme boli v tlaku a snažili sa vyrovnať. Domáci si už nenechali víťazstvo vziať. \"
(TASR)

MsHK Žilina - HKm Nitra 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
góly: 8. Krajči – 24. Podstavek, 47. Vozdecký, 60. V. Vlk
vylúčení: 9:11 na 2 min
rozhodovali: Jung - Krpelec, Valach
1567 divákov

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKm Zvolen 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)
góly: 29. a 38. Kriška, 17. P. Bartík, 36. Šebo, -15. Škvaridlo, 46. Plavucha, 59. Babka
vylúčení: 4:6 na 2 min
rozhodovali: Lauff - Gajan, Korba